Jak vyprat podvazkový pás?
Vždy před praním podvazkového pásu vyjměte bavlněnou část velvety.
Bavlna je velmi jemná k pokožce, nedráždí, avšak nemá takovou trvanlivost, jakou má například nylon. Pokud máte pocit, že je třeba vyprat i tuto část pásu, raději perte bavlněné části v ruce zvlášť
Prádlo perte na teplotu mezi 30-40°C.
Polyamid, ze kterého je prádlo ušito, je jeden z mála syntetických materiálů, které je možné při vyšších teplotách obarvit! Polyamid má jedinečné vlastnosti, mezi nejdůležitější patří zachování tvaru. Nevýhodou je právě přijímání barev z okolního prostředí. A proto prosím buďte ke svému prádlu něžní/něžné.
Nikdy nepoužívejte agresivní prací prostředky, ale jemné mýdlo.
Agresivní prací prostředky mohou narušit vlákna prádla. Nikdy nepoužívejte aviváž (NIKDY AVIVÁŽ), neboť ta narušuje elastanová vlákna, tím dojde ke ztrátě elasticity. Řídím se zásadou, že to, co nesnese moje tělo, na kterém budu prádlo nosit, nepatří ani na samotné prádlo. Jemné prací mýdlo nesmí obsahovat oleje, nesmí dráždit pokožku a též bych volila hypoalergenní prostředek.
Buďte něžní/něžné k prádlu, jako ke své pokožce.
Prádlo je ideální prát v ruce.
Jemné prádlo je náchylné k poškození, stejně tak jemné části prádla, jako jsou například krajky.
Uvědomělými jemnými pohyby ručního praní prodloužíte životnost prádla.
Prádlo nedrhněte silou.
Nejvíce znečištěné části jemně namydlete a promněte.
Delší doba působení mýdla pomůže tyto nečistoty bezpečně odstranit.
Velmi důležitou částí praní prádla je i dokonalé vymáchání.
Vše, co jste mýdlem na prádle rozpustili/y, je nutné také odstranit čistou vodou. Pokud prádlo dostatečně nevymácháte, nejenže vám v něm zůstanou nečistoty, ale dokonce i zbytky pracího prostředku. Prací prostředek, v tomto případě mýdlo, způsobuje světlé skvrny.
Mýdlo také reaguje s vaší pokožkou v případě přirozeného pocení.
Zbytky mýdla v prádle mohou tak vysušovat vaši pokožku. Buďte opatrní a raději máchejte více, nežli méně. Samozřejmě opět teplotou vody mezi 30-40°.